MAKET DEĞİL VİLLADAN SATIŞ

Kameroğlu İnşaat yüzde 80’i tek katlı, yüzde 20’si iki katlı olan villa projelerinin kaba inşaatının tamamına yakınını bitirdi. Şirket yetkilileri, “Proje ‘maketten satış’ değil örnek olarak hazırlanan villa gösterilerek farklı bir satış politikası ile müşterilerine sunuluyor” dedi.

Kameroğlu İnşaat tarafından inşa edilen Pelican Hill 2. etap devam projesinin brüt alanlarının 445-540 metrekare aralığına sahip olduğunu ifade eden Kameroğlu İnşaat yetkilileri, “Yüzde 80’i tek katlı, yüzde 20’si iki katlı olan Pelican Hill Ihlamur Evleri projemizin kaba inşaatının tamamına yakını bitti. Ortalama 2 bin - 2 bin 500 metrekare aralığında değişen bahçelerinde ise 70 metrekare havuz bulunuyor. Projedeki temel amaç, Pelican Hill’in marka değerini arttırmak ve bugünün ihtiyaçlarına uygun olan ideal ev hayalini Pelican Hill Ihlamur Evleri sakinlerine sunmak” diye konuştu.

KALİTELİ İŞÇİLİK Bu amaç doğrultusunda hayata geçirilen projede, en yüksek teknolojilerin kullanıldığını söyleyen yetkililer, “Güncel konut projelerinde yaşanan teknik altyapı ve yalıtım sorunları göz önüne alınarak yeni çözümler üretildi. Bu nedenle proje ‘maketten satış’ değil örnek olarak hazırlanan villada gösterilerek farklı bir satış politikası ile müşterilerine sunuluyor. Böylece bu villalarda yaşamayı tercih eden bireyler, evlerini satın aldığı andan itibaren tercih edecekleri ürünleri ve işçilik kalitesini görme imkânına sahip oluyor” dedi.

HİZMETLİ BİRİMLERİ Projelerinin, kentin karmaşasından uzak yaşamayı tercih eden, apartman yaşantısının villa verdiği zorluklarla mücadele, etmekten yorulmuş çocuklu aileler ile orta yaş ve üzerinde olan ailelere, tek katlı yaşamın rahatlığını ve konforunu sunmayı hedeflediğinin belirten yetkililer, “Ev sahipleri, bahçelerinde özlem duydukları pastoral yaşama dair isteklerini gerçekleştirebilecekler. Sebze ve meyvelerini yetiştirebilecekleri imkânlara sahip olacaklar. Villa içerisinde bulunan ancak bahçeden ayrıca ulaşım sağlanacak şekilde tasarlanan konforlu hizmetli birimleri sayesinde, evlerinde bulundurdukları yardımcıları ile iç içe yaşamak durumunda kalmayan ev sakinleri rahatlıkla evin konforunu tadabilecekler. İstedikleri zaman şömine başında ailecek keyif sürebilecekler ya da yaşam alanlarına entegre olarak tasarlanmış spa alanlarındaki buhar banyosu ve spa havuzunun tadını çıkarabilecekler” dedi.

Bornova’nın Çehresini Değiştiriyoruz Yüzde 80’i deniz görecek Kavuklar Bornova projesinde 169 bin TL’den başlayan dairelerin, yıl sonuna kadar yüzde 0 faiz imkanıyla satışta olduğunu ifade eden Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk, “Konut değil yaşam alanları oluşturma felsefesiyle huzur, dinginlik ve İzmir Körfez’i manzarasını odak alıyoruz. Bornova’nın çehresini değiştiriyoruz” dedi. Geçen ay, Bornova’da, Türkiye ve Avrupa’nın üzeri açılabilir ilk alışveriş merkezi olan Point Bornova AVM’yi açarak pek çok yeni markayı İzmirlilerle buluşturduklarına değinen Metehan Kavuk, “Açıldığı günden bugüne çok yoğun bir ziyaretçi sayısıyla devam eden Point Bornova AVM, İzmirliler için bir yaşam, moda, alışveriş, kültür sanat noktası oldu. 2018’de tamamlamayı planladığımız Kavuklar Bornova projesi ile yakın gelecekte Bornova, İzmir’in en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline gelecek” ifadelerini kullandı.

19. KATTA HAVUZ Bornova’ya yeni projeler kazandırdıklarını söyleyen Kavuk, “125 milyon dolarlık yatırım değeri ile 3 dev kule üzerinde Kavuklar Bornova projesini yükselteceğiz. 1160 dairenin yer alacağı projede, dairelerin yüzde 80’i deniz görecek. Yılsonuna kadar 0 faiz imkanıyla 169 bin TL’den satışa sunulan Kavuklar Bornova projesinin mimarisi, Londra’daki yeni Wembley Stadyumu, St. Petersburg’daki Dali Müzesi, Boston’daki Logan Havalimanı, ABD’deki Millward Brown Ofisleri ve Pekin’deki Four Seasons Oteli dahil birçok önemli projeye imza atan dünyaca ünlü mimarlık ofisi HOK’a ait” diye konuştu. Projeyi oluşturacak 3 dev kuleden ortadakinin terasında, 19’uncu katta yer alacak olan 341 metrekarelik yüzme havuzunun, yerden 60 metre yükseklikte manzara eşliğinde havuz keyfi yaşatacağını söyleyen Kavuk, “Sosyal olanaklarıyla da diğer pek çok projeden ayrışan Kavuklar Bornova, ilk şubesini Bayraklı Tower’da açan A Fitness Company ve A Spa Company ile sakinlerine, İzmir manzarasına karşı spor yapma olanağı sağlayacak” dedi. Projede, kapalı çocuk alanı ve çocuk odasının da olacağı bilgisini veren Kavuk şunları söyledi: “Vizyonun en yeni filmleri projenin içerisinde yer alacak cep sinemasında gösterime girecek ve restoranda Türk ve dünya mutfağından gurme lezzetler yer alacak.”

Kaliteli Anlayış IHLAMUR Evleri’nde yüksek kalite anlayışının hakim olduğuna değinen şirket yetkilileri, “Bir villa yaşantısında istenebilecek her türlü konforu, delux seçenekli dekorasyon alternatifleri ile satışa devam ediyoruz. Kameroğlu İnşaat, kuyumculuk geleneğinden gelen bir nesil olarak söz verdiğinin daha iyisini, zamanından önce yapmayı hedefleyerek projelerinin her zaman arkasında duruyor” diye konuştu.

Yüksek Güvenlik Projelerini tercih eden villa sakinlerinin, site içerisinde yer alan çocuk oyun alanları, yürüme ve koşu parkurlarının yanı sıra, Pelican Hill bünyesindeki 4 bin metrekarelik alandaki Pelican Life Club, cafe & restaurant, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor tesisi ve market imkânlarından da yararlanabileceklerini söyleyen yetkililer, “Ihlamur Evleri misafirlerin ve ziyaretçilerin, bu kontrol noktalarından geçişleri sırasında ev sakinleri tarafından onay alınarak siteye girişleri sağlanıyor. Ihlamur Evleri sakinleri, güvenliğin en üst seviyede tutulduğu kontrol noktalarından geçiş yaparak evlerine ulaşıyor” dedi.